Przejdź do treści
Folia & Arkusze

Folia & Arkusze

Nasze linie do ekstruzji plastikowych arkuszy są zaprojektowane do produkcji folii i arkuszy z PP, EPP (spieniony PP), HDPE, PET, CPET, PETG, PC, PA, EVOH, SURLYN, PS, EPS (spieniony PS), ABS, K.RESYN, STYRLUX, PMMA, PVC oraz jedno- i wielowarstwowego PLA, dzięki zastosowaniu T-DIE oraz koekstruzji z manualną lub automatyczną regulacją.

Połączenie technologii „Cast and Roll-stack” pozwala na produkcję folii w grubościach 80 do 2000 mikronów, w tej samej fabryce.
Nasze urządzenia do produkcji arkuszy, mogą osiągnąć grubość 30 mikronów – jedno- i wielowarstwowe.

Co więcej, nasza seria COMPACT jest specjalnie zaprojektowana do produkcji arkuszy do termoformowania, które świetnie się sprawdzają zarówno “in-line” (linia do ekstruzji +  maszyna do termoformowania) jak i “off-line” (samodzielna linia do ekstruzji), tak aby sprostać najróżniejszemu zapotrzebowaniu naszych klientów z branży termoformowania, dysponującymi nowoczesnymi fabrykami.

Nasza seria COMPACTexp, jest kolejną rodziną linii ekstruzyjną do produkcji arkuszy EPP/EPS, dzięki połączeniu receptur standardowego PP/PS z chemicznymi środkami porotwórczymi(CBA).
Ta rodzina linii do ekstruzji jest tak opracowana by zagwarantować idealne i jednorodne spienianie PP/PS na całej szerokości arkusza.

Zalety spienionego PP (EPP) oraz spienionego PS(EPS), produkowanych na naszych liniach:

  • lepsza wytrzymałość na uderzenia
  • większa absorpcja energii
  • doskonała wytrzymałość chemiczna
  • niska przepuszczalność termiczna (ważne dla przemysłu spożywczego)
  • łatwe zgrzewanie.


Co więcej, należy podkreślić inne ważne aspekty podczas produkcji arkuszy EPP/EPS:

  1. nasz proces jest przyjazny dla środowiska – w czasie przetwarzania NIE wydziela się żaden niebezpieczny gaz.
     
  2. EPP/EPS jest obecnie ok. 10% tańszy od sztywnego PP/PS : to daje lepszy wynik finansowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę koszt pojedynczego produktu powstającego w wyniku termoformowania. Tacki czy kubki z EPP/EPS mogą być produkowane w dużo szybszym cyklu niż sztywny PP/PS.
Additional information and specifications
INFO SHEET (193.31 KB)

Our machines in action