Przejdź do treści

Profil Firmy Historia

Firma AGRIPAK ma ponad siedemdziesięcioletnim doświadczenie w zakresie tworzyw sztucznych.

Zapoczątkował ją Pan Marco Terragni, człowiek wielkiej wiary, który rozpropagował technologie ekstruzji oraz termoformowania tworzyw sztucznych na cały świat. W latach 50-tych Marco wraz ze swoim bratem Dino założyli firmę “Covema“, przedsiębiorstwo zajmujące się inżynierią i budową maszyn, które wkrótce stało się jedną z wiodących firm w branży aż do początku lat 80-tych. Wtedy Marco Terragni odszedł z Covema i w roku 1982 założył “Italproducts”, firmę znaną na całym świecie w zakresie produkcji maszyn do ekstruzji i termoformowania. W związku z rosnącą złożonością oraz ekspansją, w 1996 Teggani postanowił założyć firmę Agripak, mając na celu stworzenie oddzielnej, zaawansowanej technologicznie firmy, która będzie posiadała wysoce wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów z branży.

AGRIPAK stworzona jako firma inżynieryjna, dzisiaj jest znaną na świecie firmą inżynieryjno – produkcyjną, sprzedającą własne maszyny na całym świecie,  dopasowującą nowoczesne rozwiązania do zapytań klientów i /lub ich potrzeb produkcyjnych.

Od dawna mottem AGRIPAK jest: “nie trać wiary”.  Prosta, ale solidna recepta na sukces w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych, którą Mr Marco Terragni miał okazję przekazywać swoim trzem synom: Fabio, Massimo i Patrizia, jak i załodze firmy począwszy od lat 50-tych  było: wypracowanie nie wypróbowanych wcześniej technologii wymaga zawsze takich samych kompetencji i nastawienia.

 

WIZJA

Inspirowanie oraz pomaganie naszym klientom w realizacji ich biznesowych pomysłów w zakresie tworzyw sztucznych, dzięki zastosowaniu technologicznych rozwiązań oraz całemu procesowi produkcji.

 

MISJA

  • Potwierdzenie doskonałych umiejętności w zakresie projektowania, inżynierii, budowy  oraz obsługi procesów ekstruzji/ termoformowania oraz obróbki metali.
  • Zapewnienie zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla przemysłu tworzyw sztucznych.
  • Zapewnienie klientom korzyści dzięki bezpiecznym, wydajnym o niskim zużyciu energii, aż po opcję „pod klucz” rozwiązaniach, szczególnie kładąc nacisk na przetwarzanie materiałów przetworzonych, biodegradowalnych i kompostowalnych.
  • Uzyskanie zadowolenia klienta dzięki zrozumieniu jego potrzeb, a nawet  wyprzedzając jego oczekiwania.
  • Dostarczanie niezawodnych maszyn na czas oraz zapewnienie najwyższej jakości serwisu.
  • Ciągłe udoskonalanie umiejętności pracowników oraz okazywanie im, że przyczyniają się do sukcesu firmy.

 

OUR OFFER

AGRIPAK oferuje zakres produktów najwyższej klasy, składających się z 25 modeli w 22 wariantach, zgrupowanych w rodziny produktów w ramach przetwórstwa tworzyw sztucznych w zakresie ekstruzji i termoformowania.

W zakresie usług „pod klucz” AGRIPAK skupia się na końcowym produkcie, umożliwiając klientom na całym świecie produkcję ponad 70 różnych produktów w ramach 14 różnych sektorów. To oznacza też, że AGRIPAK jest w stanie zaoferować klientom pełne know-how, zawierające: dostawę w pełni zautomatyzowanych linii/ maszyn do ekstruzji oraz termoformowania, jak także technologię całego procesu produkcyjnego; dzięki temu, że działa jako główny wykonawca w zakresie wszelkich projektów klientów.

Opierając się na wieloletnim i zaawansowanym know-how w zakresie tworzyw sztucznych, jak i naszymi szerokimi, wieloletnimi kontaktami z różnymi specjalistami, zostały zaprojektowane maszyny do produkcji tzw. CARTONPLAST oraz urządzenia pomocnicze.

A jeśli szukacie Państwo dopasowanego rozwiązania technicznego, proszę nie martwić się, specjaliści AGRIPAK zrobią wszystko co w ich mocy by je przygotować.

Fabryka jest wyposażona w wysoce precyzyjne stacje robocze CNC, odpowiednie do produkcji wymagającej precyzji co do milimetra, a dział kontroli jakości mieści się w specjalnych klimatyzowanych pomieszczeniach, z temperaturą 20°C i jest wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia.

Wszystkie linie i maszyny AGRIPAK są zaprojektowane oraz zbudowane w oparciu o wieloletnie know-how AGRIPAK. Wszystkie części oraz komponenty są zawsze składane na terenie naszej fabryki aby zapewnić najwyższą wiarygodność w procesie produkcji.

Historia

Our Company / Interview with Fabio Terragni