Przejdź do treści
Foil In Rolls

AGRIPAK oferuje wsparcie w zakresie surowców, które są niezbędne do produkcji na oferowanych maszynach.

Możemy pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniego tworzywa/ folii do termoformowania do wykorzystania do poszczególnych produktów (min. PET, PET/EVOH/PE, PET/PE, metalizowany PET,  PP, PP/EVOH/PP, PS, BOPS, PLA) oraz wskazać najlepszych ich dostawców na rynku.

AGRIPAK może również dostarczać niektóre z wymienionych folii do termoformowania: BOPS, PET, PP, PLA & mPLA. Wszystkie są dostępne na rolkach w różnych kolorach, wymiarach i grubościach.

 

BOPS FOIL BOPS FOIL

Główne zalety folii BOPS  (BI-ORIENTOWANY POLISTYREN) to brak smaku, zapachu, wysoka transparentność sztywność, łatwość przetwarzania/ formowania oraz niska cena, co daje jej prymat w zastosowaniu dla różnych branży z sektora opakowań.

Dostarczana folia OPS certyfikowana w zakresie przydatności w przemyśle spożywczym i spełniająca wymagania środowiskowe wg. ISO 9002 oraz CFR 21#177.1640 F.D.A.

 

PET FOIL FOLIA PET

W celu zagwarantowania pełnego zakresu folii do termoformowania opakowań dla przemysłu spożywczego, Agripak może dostarczać swoim klientom również politereftalan etylenu  (PET), certyfikowany w zakresie przydatności w przemyśle spożywczym i spełniający wymagania środowiskowe wg. ISO 9002 oraz CFR 21#177.1640 F.D.A.

Folia PET  gwarantuje 90% przepuszczalności światła, a co za tym idzie wysoką jasność i właściwości optyczne, które można dodać do pozostałych zalet żywic termoplastycznych: braku smaku, braku zapachu, wysokiej sztywności, łatwego formowania i niskie ceny.

 

PP FOIL Folia PP

Folia PP jest produktem, który ma zastosowanie w przemyśle opakowaniowym szczególnie do oliw, produktów delikatesowych takich jak: mięso, kurczak, indyk, salami, kiełbasa, szynka, świeży makaron, ravioli czy generalnie gotowych dań, jak i w innych sektorach (kubki do jogurtów, kubki do napojów itp).

Produkty termoformowane z PP mogą być używane w kuchenkach mikrofalowych. Produkty termoformowane z PP mogą być sterylizowane, pasteryzowane oraz mrożone.

Folia PP może być również stosowana z warstwą barierową EVOH  i folią górną z peelem lub bez.

 

PLA & mPLA FOIL Folie PLA & mPLA

Totally biodegradable and compostableAgripak zawsze ma na uwadze zastosowanie w przemyśle spożywczym oraz wpływ na środowisko, z tego też powodu jako jedni z pierwszych zaproponowaliśmy na europejskim rynku natural BIOPLASTIK 100% biodegradowalny i kompostowalny.

PLA (KWAS POLIMLEKOWY) jest biopolimerem uzyskiwanym ze skrobi kukurydzianej przy pomocy procesu różniącego się od tego dla Mater-Bi. PLA dostarczane przez nas jest w pełni  biodegradowalne i kompostowalne, zgodnie z EN13432. Wytrzymuje temperatury do 50°C. Jest doskonale transparentne i używane głownie do produkcji kubków/ opakowań termoformowanych, charakteryzujących się estetyką i cechami mechanicznym podobnymi do polistyrenu.

mPLA (modyfikowany KWAS POLIMLEKOWY) jest to folia PLA udoskonalona o wytrzymałość na wysokie temperatury. Może być używana w zarówno tradycyjnych jak i mikrofalowych kuchenkach. mPLA dostarczana przez nas jest w pełni  biodegradowalna i kompostowalna zgodnie z EN13432. Wykazuje większą odporność na wysokie temperatury, - aż do 115°C – bez utraty właściwości, funkcjonalności i pozytywnie wpływa na środowisko.

Additional information and specifications